رضوانشهر سبز

علمی،فرهنگی،هنری و...

پاکسازی ساحل روستای رودسر توسط گروه شقایقهای وحشی تالش
نویسنده : مهدی خوشنودی - ساعت ٦:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۳٠
 

تعدادی از دوستداران و طرفداران محیط سرسبز گیلان با هدف فعالیت در حفظ محیط زیست به تازگی گروهی تشکیل داده اند به نام "شقایقهای وحشی تالش" که منطقه فعالیتشان در شهرستانهای رضوانشهر و تالش واقع در استان گیلان است.

 این گروه در تاریخ 13تیرماه1392باحضور همکاری فرماندار محترم شهرستان رضوانشهر و مقامهای انتظامی و همکاری دهیاری روستای رودسر اقدام به پاکسازی ساحل دریا از زباله های موجود در این محیط نمودند.

به امید آنکه شاهد باشیم چهره سرسبز استان عزیزمان (گیلان) عاری از هرگونه زباله باشد.

در ادامه توجه شما را به عکسهایی که در این روز گرفته ام؛ جلب می نمایم. 
 
یک شمع روشن
نویسنده : مهدی خوشنودی - ساعت ٤:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۳٠
 

http://www.8beheshtgroup.com


 
 
چهره شبیه سازی شده زنان چهل کشور دنیا به کمک رایانه
نویسنده : مهدی خوشنودی - ساعت ۳:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۳٠
 

دو روان‌شناس تجربی با تحلیل رایانه‌ای تصاویر هزاران زن در سراسر زمین توانسته‌اند چهره معمول زنان 40 کشور را استخراج کنند. بر پایه این گزارش، لیزا دی‌بروین و بن جونز، دو روان‌شناس تجربی هستند که آزمایشگاه تحقیقات چهره را در موسسه علوم اعصاب و روانشناسی دانشگاه گلاسکو، اسکاتلند اداره می‌کنند. آن‌ها با راه‌اندازی وب‌سایت faceresearch.org، واکنش مردم را به تصاویر چهره‌های مختلف بررسی می‌کنند تا بتوانند از راز جذاب بودن یا نبودن چهره انسان‌ها پرده بردارند.

تصاویری که در ادامه این نوشتار ملاحظه می‌کنید، حاصل پردازش نرم‌افزاری هزاران تصویر از زنان 40 ملیت جهان است. دی‌بروین و جونز با نوشتن نرم‌افزاری خاص توانسته‌اند چهره متوسط زنان این 40 کشور را با مقایسه تصاویر مختلف استخراج کرده و در گروه هایی از قبیل اروپای مرکزی، اروپای غربی، اروپای شرقی، مدیترانه، آمریکای جنوبی، آفریقا، خاورمیانه، جنوب آسیا، شرق آسیا و اقیانوسیه تقسیم بندی کنند. آن‌طور که به نظر می‌رسد، حاصل کار با واقعیت اختلاف زیادی ندارد.


 
 
عید سعید فطر مبارک باد
نویسنده : مهدی خوشنودی - ساعت ۸:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٧
 

دلها  همه  بهاران، شد از شمیم باران

                 مه، رخ  نموده امشب در عید روزه داران

هر کس که دردعایش یادی کند زیاران

                   شیرینتر از عسل باد کامش به روزگاران 
 
شاهین چنگیزخان مغول(حکایت)
نویسنده : مهدی خوشنودی - ساعت ۱:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٧
 

یک روز صبح، چنگیزخان مغول و درباریانش برای شکار بیرون رفتند. همراهانش تیر و کمانشان را برداشتند و چنگیزخان شاهین محبوبش را روی ساعدش نشاند. شاهین از هر پیکانی دقیق تر و بهتر بود، چرا که می توانست در آسمان بالا برود و آنچه را ببیند که انسان نمی دید. اما با وجود تمام شور و هیجان گروه، شکاری نکردند. چنگیزخان مایوس به اردو برگشت، اما برای آنکه ناکامی اش باعث تضعیف روحیه ی همراهانش نشود، از گروه جدا شد و تصمیم گرفت تنها قدم بزند. بیشتر از حد در جنگل مانده بودند و نزدیک بود خان از خستگی و تشنگی از پا در بیاید. گرمای تابستان تمام جویبارها را خشکانده بود و آبی پیدا نمی کرد، تا اینکه رگه ی آبی دید که از روی سنگی جلویش جاری بود.


 
 
فقر و ثروت از دیدگاه بیل گیتس
نویسنده : مهدی خوشنودی - ساعت ۱:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٧
 

http://shimisalami.blogfa.com/post/19


 
 
معمای زندانی (تست هوش)
نویسنده : مهدی خوشنودی - ساعت ۱٠:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٧
 

شخصی درون زندانی حبس شده است. اتاقی که این شخص در آن نگاهداری می شود دو در دارد که یکی به سمت چوبه دار راه دارد ولی دیگری به بیرون زندان راه دارد و منجر به آزادی زندانی می شود. هر یک از این درها یک نگهبان دارد که یکی ازآنها همیشه راست می گوید و دیگری همیشه دروغ و هر دو از اینکه کدام در به کجا راه دارد و نیز از راستگویی یا دروغگویی نگهبان دیگر آگاهند.

زندانی ما حق دارد تنها یک سوال از یکی از نگهبان ها بپرسد و سپس یکی از درها را انتخاب کند. در ضمن نگهبان ها فقط با “بلی” یا “خیر” پاسخ می دهند. او چطور می تواند با تنها یک سوال دری که به سوی آزادی باز می شود را پیدا کند؟!

قبل از اینکه پاسخ را در انتهای صفحه ببینید کمی فکر کنید!


 
 
تست مدیریت(تست هوش)
نویسنده : مهدی خوشنودی - ساعت ٢:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٧
 

تست زیر از چهار سؤال تشکیل شده که به شما خواهد گفت: آیا برای این که یک مدیر حرفه ‌ای باشید، شایستگی لازم را دارید، یا نه؟ سؤال‌ها مشکل نیستند. در مورد هر سؤال اول سعی کنید خودتان پاسخ بدهید و بعد پاسخ را بخوانید تا ببینید درست جواب داده‌اید، یا خیر.

1- از شما خواسته شده یک زرافه را در یخچال قرار دهید. چطور این کار را انجام می‌دهید؟

2- حال از شما خواسته شده یک فیل را در یخچال قرار دهید. چه می‌کنید؟

3- شیرشاه یک کنفرانس برای حیوانات جنگل ترتیب داده است که به جز یک حیوان، همگی حیوانات در آن حضور دارند.. آن یک حیوان غایب کیست؟

اگر تا این جا به سؤالات پاسخ درست نداده‌اید، نگران نباشید، هنوز یک سؤال دیگر مانده است.

4- باید از یک رودخانه عبور کنید که محل سکونت کروکودیل هاست. شما قایق ندارید. چه می‌کنید.


 
 
هفت چیزی که در دبیرستانها یاد نمی دهند به روایت بیل گیتس
نویسنده : مهدی خوشنودی - ساعت ۱٢:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٧
 

اصل اول: در زندگی، همه چیز عادلانه نیست، بهتر است با این حقیقت کنار بیایید.

اصل دوم: دنیا برای عزت نفس شما اهمیتی قایل نیست.

در این دنیا از شما انتظار می‌رود که قبل ازآن‌که نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید،کار مثبتی انجام دهید.

اصل سوم: پس از فارغ‌التحصیل شدن از دبیرستان و استخدام، کسی به شما رقم فوق‌العاده زیادی پرداخت نخواهد کرد. به همین ترتیب قبل از آن‌که بتوانید به مقام معاون ارشد، با خودرو مجهز و تلفن همراه برسید، باید برای مقام و مزایایش زحمت بکشید.

اصل چهارم: اگر فکر می‌کنید، آموزگارتان سختگیر است، سخت در اشتباه هستید.

پس از استخدام شدن متوجه خواهید شد که رئیس شما خیلی سختگیرتر از آموزگارتان است، چون امنیت شغلی آموزگارتان را ندارد.

اصل پنجم: آشپزی در رستوران‌ها با غرور و شأن شما تضاد ندارد. پدر بزرگ‌های ما برای این کار اصطلاح دیگری داشتند، از نظر آنها این کار «یک فرصت» بود.

اصل ششم: اگر در کارتان موفق نیستید، والدین خود را ملامت نکنید، از نالیدن دست بکشید و از اشتباهات خود درس بگیرید.

اصل هفتم: قبل از آنکه شما متولد بشوید، والدین شما هم جوانان پرشوری بودند و به قدری که اکنون به نظر شما می‌رسد، ملال‌آور نبودند.

http://rezvanshahr462.blogfa.com


 
 
نمایش عکس-سری اول
نویسنده : مهدی خوشنودی - ساعت ۱:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٦
 

در این بخش تعدادی ازعکسهایی که گرفته‏‏ ام را برای شما آپلود کردم.امیدوارم که خوشتون بیاد!

رضوانشهر-پره سر-خ.ش. نوربخش-یک صبح زمستانی


رضوانشهر-پره سر-شالیزار روستای قلمباغرضوانشهر-پره سر-روستای نوکنده بزرگ-طلوع خورشید دریک صبح بهاریرضوانشهر-جاده جنگلی پیلمبرارضوانشهر-پره سر-روستای قلمباغرضوانشهر-پره سر-خیابان ش.نوربخشرضوانشهر-اردجان-رودخانه "مینه روار"


 
 
زندگی و پژواک
نویسنده : مهدی خوشنودی - ساعت ۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٦
 

http://www.8beheshtgroup.com


 
 
پل خشتی پونل
نویسنده : مهدی خوشنودی - ساعت ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٦
 

پل خشتی پونل؛در 4 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان رضوانشهر در روستای پونل و بر روی رودخانه شفارود برپا شده است. پل پونل در مسیر کاروان‏رو دوره صفوی رشت- آستارا ساخته شده و احتمالا از آثار همین دوره یا دوره قاجاریه است.

پل تاریخی پونل، حدود 30 متر طول، 60/3 متر پهنا (با احتساب جان پناه ها) و یک دهانه بزرگ با طاق جناغی به عرض 10 متر دارد.

پل خشتی پونل-عکاس:مهدی خوشنودی

این پل به سبک خاصی که در دیگر پل های تاریخی کمتر دیده می‌شود؛ ساخته شده است. بدین صورت که در طرفین طاق و  بر روی پاکان آن، دو ستون نمای مخروطی شکل و در بدنه جانب شمال پل، دو طاق نما کار کرده اند. ضخامت طاق اصلی در پایین و بالا یک متر است.

سطح گذر پل از میانه به طرفین دارای شیب است و جان پناه های آن نیز تخریب شده است.این سطح  تمامی با سنگ رودخانه فرش شده است. امروزه در مجاورت این پل، بر روی شفارود پل جدیدی احداث کرده اند. پل پونل به شماره 1780 به ثبت تاریخی رسیده است.

http://hezarbareshgh.blogfa.com/post-2080.aspx


 
 
یک لیوان شیر(داستان کوتاه)
نویسنده : مهدی خوشنودی - ساعت ۱:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٦
 

پسر فقیری که از راه فروش خرت و پرت هزینه تحصیل خود را به دست می آورد روزی دچار تنگدستی و گرسنگی شد. او فقط یک سکه ناقابل درجیب داشت. در حالی که گرسنگی سخت به او فشار می آورد تصمیم گرفت از خانه بغلی تقاضای غذا کند.

با این حال وقتی دختر جوان زیبایی در را به روی او گشود دستپاچه شد و به جای غذا یک لیوان آب خواست. دختر جوان احساس کرد که او بسیار گرسنه است. برایش یک لیوان شیر بسیار بزرگ آورد.

پسرک شیر را سرکشیده و آهسته گفت:چقدر باید به شما بپردازم؟

دختر جوان گفت:هیچ.مادرمان به ما یاد داده در قبال کار نیکی که برای دیگران انجام می دهیم چیزی دریافت نکنیم. پسرک در مقابل گفت: از صمیم دل از شما تشکر می کنم

پسرک که هاروراد کلی نام داشت پس از ترک خانه نه تنها از نظر جسمی خود را قوی تر حس می کرد بلکه ایمانش به خداوند و انسان های نیکوکار نیز بیشتر شد.تا پیش از این او آماده شده بود دست از تحصیل بکشد.

سالها بعد...

زن جوانی به بیماری مهلکی گرفتار شد. پزشکان از درمان وی عاجز شدند.او به شهر بزرگتری انتقال یافت.

دکتر هاروارد کلی در مورد مشاوره وضعیت این زن فراخوانده شد. وقتی اون نام شهری را که زن جوان از آن آمده بود شنید برق عجیبی در چشمهایش نمایان شد.او بلافاصله بیمار را شناخت.

مصمم به اتاقش بازگشت و با خود عهد بست هر چه در توان دارد برای نجات زندگی او بکار گیرد.

مبارزه آنها بعد از کشمکش طولانی با بیماری به پیروزی رسید. روز ترخیص بیماری فرارسید. زن با ترس و لرز صورت حساب را گشود. او اطمینان داشت باید تا آخر عمر برای پرداخت صورت حساب کار کند. نگاهی به صورت حساب انداخت.جمله ای به چشمش خورد:

"همه ی مخارج بیمارستان قبلا با یک لیوان شیر پرداخت شده است"   امضا دکتر هاروارد کلی

http://rezvanshahr462.blogfa.com


 
 
شعار وبلاگ
نویسنده : مهدی خوشنودی - ساعت ۱:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٥
 

همیشه به کسی تکیه کنید که او به کسی تکیه نکرده باشد و او کسی نیست غیر از خداوند بزرگ.